Ağda

Ağda

Ağda, güzel görünmenin ilk şartlarından biridir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak anlamına gelen bu güzelleşme yöntemi, günümüzde en çok bayanlar tarafından tercih edilse de artık erkekler tarafından da tercih edilen bir güzelleşme yöntemi olmuştur. Ağda, Bakımlılığın ve güzelliğin ilk aşamasıdır.

Ağda yapılırken hijyen son derece önemlidir. Bu sebeple gerek evde yapılan ağdalar gerek ise de birçok güzellik salonunda yapılan ağdalar kişinin sağlığını tehdit etmektedir. Birçok cilt hastalığının yanı sıra daha büyük ve ciddi hastalıkların sebebi olarak hem birçok kez kullanılan kişisel bakım ürünleri yattığı gibi başkasının kişisel bakım ürünlerinin kullanılması da bu sorunlara sebebiyet vermektedir. Bu sebeple daha güzel ve bakımlı bir görünüme sağlıklı bir biçimde kavuşmak istiyorsanız kesinlikle bilindik ve alanında en başarılı güzellik salonunu tercih etmeniz gerekmektedir.

Ağda İle İlgili Önemli Hususlar

Ağdanın geçmişi çok eskilere dayansa da günümüzde birçok farklı çeşitte ağda yöntemleri vardır. Artık daha ağrısız ve acısız yöntemlerin rövanşta olduğu günümüzde cilt tiplerine göre de ağda çeşitleri tercih edilebilmektedir. Ayrıca ağdaların diğer bir özelliği de istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmaya yönelik olanları olduğu gibi belirli bir dönem için tercih edilen yöntemleri de bulunmaktadır. Ağdanın asıl amacı kıl köklerine müdahale edilerek küçültülerek yok edilmesi olabileceği gibi tamamen yerinden de çıkarılabilmesi söz konusu olabilmektedir.

Ağda ile ilgili hem erkeklerin hem de bayanların bilmesi gereken bazı önemli huşular vardır. Bu hususlardan ilki ve en önemlisi hiç şüphesiz ağda yöntemleridir. Ağda yöntemleri konusunda da dikkat edilmesi gereken konu uygulama bölgesiyle alakalıdır. Çünkü her ağda yöntemi her bölge için uygun olmayabileceği gibi, herksin cilt tipine göre de ağda yöntemleri farklılık gösterebilmektedir.

Ağda ile ilgili diğer bir önemli husus ise ağda öncesinde ve sonra yapılması gereken bölgesel temizliktir. Bu husus en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Çünkü zararlı mikro organizmalar boşalan kıl köklerinden deri altına ve hatta kana da karışarak tüm vücuda yayılabilmektedir. Bu sebeple bölgenin öncesinde ve sonrasında temizlenmesi çok önemlidir.

Diğer bir husus ise ağda sonrası bakımıdır. Çünkü ağda yapıldıktan sonra deri daha hassas bir hale gelmekte ve dış tehditlere karşı daha savunmasız bir haldedir. Bu sebeple derinin koruyucu serumlarla korunması son derece önemli bir konudur.

Yasemin’in Güzellik Salonu

Ankara Kızılay birçok açıdan alanında ilkleri barındırdığı gibi alanında en başarılı güzellik salonlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Yasemin’in Güzellik Salonu da işte bu mekanların arasından en başarılı güzellik salonlarının başında yerini almıştır. Alanlarında uzman personeller ve hijyen konusunda asla taviz vermeyen Yasemin’in Güzellik Salonu, aklınızda hiçbir şüpheye yer vermeden sağlıklı bir şekilde ağda yapan ender güzellik salonlarında biridir.

Bizi Takip Edin !
Ayrıntılı Bilgi İçin Tıkla Ara
WhatsApp Tıkla WhatsApp'tan yaz...