TCA Peeling

TCA Peeling

Peeling (cilt soyma) işlemi;estetik amaçla yüze kimyasal bir madde tatbik edilmesi ve sonrasında derinin üst tabakasının atılarak alttan yeni deri gelmesini sağlamak olarak özetlenebilir.

Günümüzde bir çok peeling etkisi yapan madde olmasına rağmen en çok kullanılan maddelerden birisi TCA olarak söylenebilir.

Öyle ki artık TCA ile ‘Cilt Yenileme Tedavisi’ dünyanın hemen her yerinde çok sık olarak yapılmaktadır. Çünkü TCA cilde zararlı olmayan ve sadece derinin üst tabakasını eriten kimyasal bir maddedir.

Kan dolaşımına geçen bir ilaç olmadığı için vücuda da bir zararı yoktur. TCA ile yapılan ‘Cilt Yenileme Tedavisi’nde derinin üst tabakasındaki sorunlar (kırışıklık, leke, matlık) soyulan deri ile birlikte atılır gider.

Yüze bir sargı vs tatbik etmeye de gerek yoktur, yüz görünümünde değişiklik olmadan kişi hemen kalkıp gidebilir.

Ertesi gün yüz derisi koyulaşacak (atılacak deri koyulaşır) ve bir kaç gün sonra da soyulma başlayacaktır. İlk haftası dolarken hemen tüm yüz soyulmuş ve alttan yeni deri çıkmış olur.

Doktorunuzun önereceği kremlerle bu dönemde cildinizi korumanız uygun olacaktır.

TCA peeling ile ‘Cilt Yenileme Tedavisi’ hemen her kadının yıllık olarak yaptırması gereken bir cilt bakımı şeklinde düşünülmelidir. Yüzünüz için ‘Cilt Yenileme Tedavisi’ni en uygun koşullarda yaptırabilirsiniz.